Geografia

Jatomdan

Kráľovstvo Jatomdan, s hlavným mestom Levitar nachádzajúcim sa v rovnomennej provincii, patrí medzi prosperujúce kráľovstvá. Všetko bohatstvo v kráľovstve sa zhromažďuje v hlavnom meste, v ktorého centre žijú bohaté šľachtické rody, úspešní obchodníci a prefíkaní podvodníci. Zvyšok kráľovstva je rozdelený na provincie (konkrétne  Levitar, Lovištia, Elnar, Troden, Fallon, Údolná, a kedysi aj Jazna – pozri minulé udalosti), ktoré spravujú vysoko postavené rody, a zodpovedajú za odvádzanie daní a poriadok v provincií.

Mesto Auripulum, v ktorom sa odohráva dej, leží na severovýchode kráľovstva Jatomdan, v provincii Vont. Severne sa nachádzajú kráľovstvá Severanov, južne a západne sa dostanete hlbšie do kráľovstva Jatomdan (provincie Fallon a Údolná), východne je nechválne známa provincia Jazna, za ktorou sa rozprestierajú púšte Dalgaru. Provincia sama o sebe žije prevažne z baníctva, avšak ani poľnohospodárstvu sa nevedie zle. Mestá nie sú veľké, ale často bývajú rušné, hlavne po príchode karaván z Dalgaru. Provinciu Vont už dlhé storočia spravuje mocný šľachtický rod z Údolnej, ktorého hlavou je momentálne Róbert I. Veľký. Ľudia sa tu majú pomerne dobre, nájdu sa tu zbohatlíci a prevažne každý, komu sa nelení, je schopný nájsť si solídne živobytie.

Karnu

Najväčšie zo severských kráľovstiev. Väčšinu roka tu panuje zima a ľud je odkázaný žiť prevažne z lovu a malej úrody. Často sa stáva, že nejaká skupinka severanov vyplieni južnejšie dediny, aby mala zásoby jedla, avšak pred necelou dekádou kráľovstvu Jatomdan došla trpezlivosť a vyhlásilo severanom vojnu, kde sa síce severania bránili, ale vyhladovaní sedliaci proti dobre zásobenej kráľovskej armáde veľa nezmohli. Odvtedy tieto nájazdy takmer ustali a severania sa naučili zpeňažiť ich rudu – železo, striebro aj zlato, ktoré dopravujú do Jatomdanu, alebo sa odsťahovali južne, kde sú schopní dopestovať si dostatok jedla.

Dalgar

Cisárstvo Dalgar je preslávené svojimi obchodníkmi, ktorí zákazníkom zoženú a predajú čokoľvek – pokiaľ majú dosť hrubý mešec. Pobyt v teplejších podmienkach spôsobil, že títo ľudia sú tmavšej pokožky, ale v Jatomdane sú vítanými hosťami. V Dalgare je bežné otroctvo, obchod s ľuďmi, či drogami, za čo môže vo veľkej miere Cech a jeho podpora z vysokých pozícií v spoločnosti.

Nangalor

Únia trpasličích klanov a kráľovstiev – Nangalor. Podivné malé chlpaté tvory, ktoré zhruba pripomínajú ľudí. Žijú v jaskyniach a obvykle držia spolu v jednotlivých klanoch, ktoré sa odlišujú podľa farby brady. Mnoho trpaslíkov strávi svoj život kopaním, ale sú medzi nimi aj trpaslíci farmári, ktorí sú majstri svojho remesla. Na nepríliš úrodných zemiach v údoliach sú schopní vypestovať viac, než farmári v Jatomdane na úrodnej zemi – povráva sa, že si vypomáhajú mágiou. O trpaslíkoch sa obecne veľa nevie, obvykle cudzincov medzi seba nepúšťajú, a ak áno, tak len na krátku dobu.

Synalion

Hvozdy lesných elfov. Na pobrežiach vznikli menšie dedinky hobitov, ktorí tu riadia obchod medzi elfami a obchodníkmi spoza mora, ktorí túžia po výkvetoch elfskej mágie, magických rastlinách a po poznaní prírodnej mágie. Do samotných hvozdov nie je ťažké sa dostať, avšak všade sliedia elfskí hraničiari, ktorí rýchlo prekazia nekalé plány rôznych tulákov či zlodejov.

Caeli Archipelago

Malá skupinka ostrovov, takmer obyčajných, až na to, že sa vznášajú vo vzduchu. Pôvodne tu žili gnómovia, ktorí sem vraj dopadli z neba, a časom sa tu vyskytli aj zlatí elfovia, ktorí sa pomocou mocnej mágie vznášali či teleportovali. Postupne sa toto súostrovie stalo centrom pokroku a mágie. Povráva sa, že odtiaľ cestujú v balónoch a vzducholodiach poháňaných parou a magickou energiou. Okrem toho úplne ovládli technológiu na oživenie golemov a aj trpaslíci závidia vlastnostiam zliatín, ktoré sa tu produkujú.
Napriek tomu je len málo vzducholodí ktoré pristávajú v Jatomdane – krajinu preskúmali už dávno a nevyspelé civilizácie pre nich nie sú zaujímavé. Preto svoj záujem upierajú na západ – na kraje, ktoré ešte nie sú preskúmané.

Súostrovie Wano

Pomerne veľké ostrovy, ktoré boli dlhú dobu odstrihnuté od zvyšku civilizácie. Sformovala sa tu úplne odlišná kultúra. Ľudia sú tu vychovaní vážiť si cti nad svoj život, a už od mala sú učení k boju. Naopak, vyhýbajú sa mágií, a považujú ju za kacírstvo. Ak sa odtiaľto niekto vydá do sveta, obvykle zlyhal vo svojom povolaní, a preto hľadá nový zmysel života.