Rasy

Niekoľko rás a ich podkategórií, ktoré sa vyskytujú v Aggalione a vo svete. Základná rasa, ktorú je možné hrať, ak nespĺňate kostýmové nároky na iné rasy, sú Ľudia (Civilizovaní). Pokiaľ niekto chce hrať za inú rasu, musí organizátorom zaslať fotku kostýmu a v prípade, že sa nám bude kostým páčiť, môžeme hráčovi kostým schváliť, prípadne udeliť aj menšiu bonusovú výhodu.

 

Ľudia

Ľudia sú najrozšírenejšou rasou v Aggalione. Sú dosť prispôsobivá rasa, ktorá celkovo v ničom nevyniká, avšak vzhľadom na prostredie, v ktorom žijú, zvyknú mať niektorí jednotlivci malé fyzické výhody. Vzhľadom na končiny, z ktorých pochádzajú, sa ľudia delia na tieto skupiny:

 

  • Civilizovaní – takto sami seba nazývajú pôvodní obyvatelia Aggalionu. Sú bledí, v podstate priemerní úplne vo všetkom. Z cudzincov nie sú práve nadšení, avšak voči nim ani neprejavujú nenávisť. Kostýmove nároky sú len minimálne, prípadne podľa postavy, ktorú by ste chceli hrať.

 

  • Dalgarani – ľudia z púštneho cisárstva Dalgar, s mečmi o kúsok rýchlejšími, než rozumom. Vďaka pobytu na silnejšom slnku majú tmavšiu pokožku, avšak kvôli občasným nedostatkom jedla sú niektorí Dalgarani trochu vychrtlejší. Obliekať sa zvyknú do voľného odevu, každý má pokrývku hlavy (turban, fez).

 

  • Severania – ľudia zo severných kráľovstiev. Obyčajne sa jednotlivci presúvajú južne, kde sú podmienky na život o dosť jednoduchšie a sú schopní tu pohodlnejšie žiť. Sú trochu vyšší, a ľudia sa ich kvôli ich divokej povahe často boja. Často majú dlhé vlasy a brady, obliekajú sa pomerne jednoducho, často len do kožušín či ľanu. Zbroje sú u Severanov veľmi zriedkavé, prekážajú im totiž pri ich spôsobe boja.

 

Elfovia

Elfovia sú v Aggalione menej rozšírená rasa, ktorá sa vyskytuje prevažne v južnejších oblastiach. Sú ľahko rozpoznateľní vďaka ich špicatým ušiam. Delia sa na dve skupiny, prevažne podľa štýlu života:

  • Lesní elfovia – už podľa názvu je zrejmé, že obývajú prevažne lesy. Sú majstri prírodnej mágie a alchýmie, ale ostatnými typmi mágie silne pohŕdajú, pretože nie sú prirodzené. Taktiež sú smrteľne presní lukostrelci a obratní šermiari. Obliekajú sa prevažne v prírodných farbách.

 

  • Zlatí elfovia – vyhľadávajú miesta so silnou magickou mocou, kde si zvyknu stavať svoje rozsiahle mestá. Ríša zlatých elfov je ďaleko za morom, na ostrovoch zvaných “Mramorové ostrovy”, kvôli majestátnym budovám, ktoré na nich stavajú. Zlatí elfovia sú posadlí mágiou a jej skúmaním, podstatná je pre nich elementálna mágia, ostatné považujú za podradné a slabé. Vplyvom používania mágie ich pokožka získala lesklú žltú farbu, čím dostali svoje pomenovanie “zlatí”. Obliekajú sa honosne a sú veľmi hrdá rasa.

 

Trpaslíci

Nižší a mohutnejší vzrastom, dobre uspôsobení pre podzemný život. Sú majstri v spracovávaní kovov a iných rúd a v kovaní predmetov z nich. Taktiež sú to zdatní farmári, ktorí dokážu vypestovať dobrú úrodu aj v horských, nepriaznivých oblastiach. Trpaslíci majú vždy bradu a bez svojej zbroje podzemné sály neopúšťajú. Sú len jedna rasa, ale tvoria klany, ktoré sa najčastejšie rozlišujú farbou brady. 

 

Orkovia

Bojový národ dobre stavaných humanoidov, ktorý žije na stepiach prevažne kočovným životom. Zväčša to sú nájazdníci, ktorí si sami nedokážu obstarať dostatok potravy, avšak nájdu sa medzi nimi aj civilizovanejší, ktorí sa adaptovali na život medzi ľuďmi. Obvykle neovládajú žiaden typ mágie, maximálne nejaké základne bylinkárstvo a ranhojičstvo. Oblečení sú len v kožušínách a majú výrazne zelenú pokožku.

 

Škreti

Stavbou pripomínajú skôr hobitov. Sú nízki, s útlymi postami, zelenou pokožkou a špicatými ušami, dokonale prispôsobení pre pobyt v bažinách a kopcoch. Sú vedení šamanmi, ktorí neraz slúžia pochobným pánom, a často sa dostávajú do potyčiek s trpaslíkmi, čo vzbudzuje medzi týmito rasami vzájomnú nenávisť. Nájdu sa medzi nimi však aj o niečo civilizovanejší škreti, ktorí ovládajú temné uličky vo veľkých mestách a sú nebezpečnými chmatákmi a hrdlorezmi.

 

Gnómovia

Trochu nižší od ľudí, ktorí si ich často pletú s hobitmi. Sú celkom vzácni, avšak západne od Jatomdanu obývajú súostrovie zvané Lietajúce ostrovy. Spolu s trpaslíkmi tam ovládli pokročilé technológie pracujúce na báze pary, ktoré nikto iný neovláda. Sú vynaliezaví a do záležitostí ľudí sa veľmi nepletú. Jediné, čo ich zaujíma, je veda a technológia.

 

Hobiti

Nízky, mierumilovný národ. Sú veľmi zdatní farmári, zbraní sa príliš nechytajú. Tí radikálnejší idú často do väčších miest a obchodnujú so svojím tovarom. V poslednej dobe však začali vidieť potenciál v nečestných obchodoch a ľudia o nich prestávajú mať dobrú mienku. Majú kratšie vlasy a biela košeľa je vždy súčasťou ich oblečenia.

 

Drakoniani

Zvláštna rasa humanoidov pokrytých tvrdými šupinami. Na Aggalione sú veľmi vzácni, pretože takmer vymreli. Väčšina z nich žije v nedostupných horách spolu s drakmi, avšak aj v Jatomdane sa ešte nejakí nájdu. Sú zdatní v mágií aj v boji, preto sú často veľmi vážení a žiadaní.

 

Mačkodlaci

Humanoidná rasa z ďalekého severu. Svoje telo majú pokryté srsťou a vzhľadom pripomínajú mačkovité šelmy. Sú veľmi obratní, ale nevynikajú magickým nadaním. Často bývajú obchodníci, veľa cestujú a len málokedy sa zdržia dlhšie na jednom mieste… Možno aj kvôli tomu, že často mávajú problémy so zákonom.